Rezervační systém – nejdůležitější vlastnosti a funkce

Žádná instalace na Vašem PC

Rezervační systém iSport je internetová aplikace a pro jeho provoz potřebujete pouze připojení k internetu.

Snadné a intuitivní ovládání pro obsluhu

Systém iSport je optimalizován na co nejmenší počet klikání, proto vše potřebné máte hned po ruce. Libovolně velkou rezervaci – třeba na celý den – vytvoříte na pár kliknutí myši. 

Skupinové rezervace

Jedná se o cvičení ve skupinách, která jsou pořádaná v předem určený čas a cvičí se s instruktorem (jóga, fitness, Pole dance...). Každá aktivita/cvičení může mít libovolný počet míst a také místa pro náhradníky. Pokud se uvolní místo pro náhradníka, systém automaticky pošle náhradníkovi SMS a e-mail s informací o uvolnění místa.
Rezervační systém hlídá minimální kapacitu. Pokud se nedostaví dostatečný počet osob, systém odešle SMS nebo e-mail všem přihlášeným uživatelům a instruktorovi se zprávou, že aktivita byla zrušena z důvodu nenaplněné kapacity.
V systému je možné zakládat kurzy, které probíhají pravidelně, např. týdně. Uživatel se pak přihlásí na celý kurz, např. na 10 termínů najednou. Pokud se odhlásí z jednoho termínu kurzu, může dostat náhradu, kterou si má možnost vyčerpat na jiném kurzu nebo jednorázové lekci. 
U cvičení pro děti zadává uživatel navíc jméno dítěte, případně více dětí. Kromě jména si můžete vyžádat od uživatelů vyplnění dalších položek, např. věku dítěte.

Registrovaní uživatelé

Oproti běžným uživatelům bez registrace mohou registrovaní uživatelé nahlížet do svých rezervací a pokud jim to dovolíte, provádět storno svých rezervací. Storno rezervací se řídí storno podmínkami, které si můžete v systému nastavit.
Registrované uživatele lze rozdělit do skupin. Každá skupina může mít jiné podmínky pro rezervace a odlišné ceny. Například skupina VIP uživatelů bude mít výhodnější ceny a případně možnost většího počtu rezervací do budoucna.

Parametry rezervací

Pro jednotlivé sporty nebo cvičení lze nastavit doplňkové položky (služby), tzv. parametry. Například u tenisu je to možnost zapůjčení rakety a míčků, u sportovní haly výběr typu sportu v hale. U masáží si takto lze vybrat konkrétní druh masáže. U cvičení to může být výběr pomůcek. V případě workshopových akcí lze tímto způsobem přiobjednat občerstvení.

Propojení obsazenosti u sportovní haly

V případě víceúčelových sportovních hal, kde se využívá jak celá plocha, tak i část hrací plochy, např. 1/2 haly (v závislosti na druhu sportu), je možné nastavit propojení obsazenosti. Když si někdo zarezervuje 1/2 hrací plochy např. pro badminton, automaticky se obsadí celá hala a není již možné rezervovat celou plochu. Funguje to samozřejmě i obráceně: když si někdo rezervuje celou halu, znepřístupní se možnost rezervace obou polovin haly. 

Permanentky

Pro registrované uživatele jsou v rezervačním systému připraveny permanentky. V systému lze založit více permanentek na různá cvičení. U každé permanentky je možné nastavit její platnost od zakoupení, nebo dobu trvání třeba u sezónních permanentek. Když se blíží konec platnosti permanentky, systém odešle uživateli upozornění. 
Při rezervaci dochází k automatickému odečtení hodnoty z permanentky. Pokud uživatel stornuje rezervaci, je mu hodnota rezervace vrácena. Všechny pohyby na permanentce jsou zaznamenávány v historii, do které mohou nahlížet obsluha i uživatel. Permanentku lze kdykoli zakoupit online pomocí platební karty, bankovním převodem nebo v hotovosti u obsluhy.

Kreditový systém

Systém umožňuje vést u uživatelů kreditový účet. Kredit se odečítá za každou provedenou rezervaci. Kredit lze kdykoli navýšit online pomocí platební karty, bankovním převodem nebo v hotovosti u obsluhy. Uživatelé i obsluha systému mají přehled o všech dobitích a pohybech na kreditovém účtu. 

Platební možnosti

Systém umožňuje přijímat platby od uživatelů online pomocí platebních bran PayPal nebo GoPay, bankovním převodem s automatickým párováním přijatých plateb nebo v hotovosti u obsluhy.

Zasílání e-mailů a SMS

Obsluha může uživatelům kdykoli zaslat e-mail nebo SMS zprávu, například při změně termínu či zrušení lekce.
Systém také odesílá SMS a e-maily automaticky, a to v těchto případech: 

  • uvolnění místa pro náhradníka u cvičení,
  • zrušení lekce z důvodu nenaplněné kapacity,
  • upozornění na blížící se termín rezervace.

Texty zasílaných e-mailů a SMS zprav si můžete sami upravovat.

Dlouhodobé a pravidelné rezervace nebo události

Máte pravidelné rezervace, které se opakují po celý rok? Pořádáte turnaje každou sobotu? Potom uvítáte možnost pravidelných rezervací. Zvolíte si termín, čas, den v týdnu a necháte systém iSport vygenerovat rezervace třeba na rok dopředu. Funguje to i obráceně: pokud tyto rezervace již nechcete mít v systému, můžete si je všechny najednou vymazat.

Cenové hladiny

Tuto funkci využijí všichni, kdo potřebují nastavit jiné ceny pro VIP klienty či pro členy sportovního klubu.
Zadávání cen je přehledné a provozovatel může jednoduše snížit či zvýšit ceny o zadanou částku nebo počet procent. Po přihlášení do rezervačního systému se uživateli zobrazí ceny, které má přiřazené. Systém umožňuje desítky různých nastavení. Rádi Vám poradíme, jak optimálně nastavit systém pro Vaši provozovnu. 

Neomluvené absence

Pokud uživatel nepřijde bez omluvy na lekci, můžete tuto rezervaci označit jako "zákazník nepřišel". Rezervační systém vede seznam neomluvených rezervací a pokud si uživatel založí další rezervaci, obsluha bude upozorněna na předchozí neomluvené absence. V případě jejich většího počtu lze uživatele automaticky zablokovat. 

Newsletter a hromadné odesílání e-mailů

Je skvělým pomocníkem pro oznamování různých akcí a novinek ve sportovním centru. Provozovatel může odesílat hromadné e-maily klientům a může si zvolit, kterým skupinám e-mail pošle. K e-mailu je možné připojit přílohy. Samotný e-mail je graficky zpracován a s logem sportovního centra. Každý příjemce e-mailu se může kdykoli odhlásit z odběru.
V případě, že používáte pro odesílání newsletteru MailChimp, systém Vám bude automaticky aktualizovat databázi kontaktů v MailChimpu.

Oznamování a zpětné potvrzování nových rezervací obsluhou

Systém iSport umí pracovat ve dvou režimech:

  • bez zpětného potvrzování – každá nová rezervace je oznámena obsluze a je považována za schválenou
  • se zpětným potvrzením e-mailem – každá nová rezervace čeká na schválení obsluhou

U zpětného potvrzování rezervací je automaticky odeslán e-mail zákazníkovi s potvrzením. V případě, že rezervaci z nějakého důvodu odmítnete, systém pošle zákazníkovi e-mail, ve kterém můžete uvést důvod odmítnutí rezervace.

Last-minute slevy

Pokud nemáte využitu plnou kapacitu Vašeho zařízení, je pro Vás vhodný modul last-minute slev. Jednoduše do systému zadáte last-minute ceny a současně zvolíte, kdy a za jakých podmínek se tyto speciální ceny budou aktivovat.

Statistiky a reporty

Rezervační systém zobrazuje statistiky za libovolné období ve formě tabulek a grafů. Navíc vede denní přehledy čerpání kreditů z permanentek, uskutečněných či smazaných rezervací apod. Vyúčtování pro instruktory cvičení Vám připravíme na míru. Všechny přehledy je možné vyexportovat do XLS.

Označení událostí, turnajů, akcí

Tuto funkci můžete využít pouze u individuálních rezervací (bowling, tenis...). Založte si události, kolik potřebujete, a přiřaďte jim barvu, případně i ikonu. Rozlišujeme tři typy událostí:

  • událost s možností rezervace – na tuto událost se mohou uživatelé rezervovat
  • událost bez rezervace – u této události není povolena rezervace (například uzavřené turnaje, údržba hřiště apod.)
  • událost s výhradním právem – na tuto událost se mohou rezervovat pouze určití uživatelé (např. členové sportovního klubu)

Pozvání dalších hráčů

Tenisoví hráči mohou pozvat další hráče z klubu nebo hosty. Jejich jména uvedou k rezervaci. Pozvaní hráči obdrží e-mailem pozvánku s rekapitulací rezervace.

Vysoká variabilita a grafické přizpůsobení vzhledu systému

Rezervační systém vždy připravíme do barev a designu Vašeho webu. Časovou jednotku ve schématu lze nastavit na hodiny, půlhodiny, čtvrthodiny atd., systém iSport umí pracovat s libovolnými časovými intervaly. V administraci systému najdete desítky nastavení. Rádi Vám pomůžeme s optimálním přizpůsobením rezervačního systému pro Vaši provozovnu. 

Nenašli jste nějakou vlastnost? Napište nám o tom!

Novinky

Dotazníky spokojenosti

5. 4. 2017

Dotazníky spokojenosti – zpětná vazba je nová funkce pro provozovatele skupinových cvičení. Služba dotazníků umožňuje poslat e-mailem uživatelům odkaz na dotazník spokojenosti s přednastavenými otázkami. Dotazníků je... číst více

Nemáte web?

Tvorba webových stránek – reference

Zkuste také

Online rezervace pro restaurace

Provozujete ve svém centru také restauraci? Nabízíme Vám online rezervační systém pro restaurace.

Rezervační systém pro restaurace – RezervujStůlNavigace


[ ↑ k obsahu ↑ ]